SCAG
home prodejci předváděcí akce dotazy kontakt dealer's intranet
Velkoplošné sekačky Scag
O značce Scag
Výrobní závod Scag
Proč zvolit Scag
Produktivita práce
Kalkulace provozních nákladů
Přehled žacích nožů
Konstrukce stroje
Scag = 100% zábava při práci
Ceník sekačky Scag 2019
Foukače a vysavače Scag Giant-Vac
Proč zvolit Scag Giant Vac
Ceník Scag Giant-Vac 2016
Předvedení stroje
Napsali o nás
Fotogalerie
Návody k obsluze
Rozkresy náhradních dílů

100% garance zábavy při práci

Obratný, rychlý, spolehlivý, robustní – tak lze jednoduše charakterizovat výkonný komunální stroj určený k profesionální údržbě travnatých ploch. Sekačky s nulovým poloměrem otáčení americké značky SCAG na našem trhu zastupuje společnost Agrocar, s. r. o. Pojďme se na tyto stroje podívat zblízka.

S komunální sekačkou SCAG kupuje profesionál současně i kvalitu, kterou potřebuje a bez které se dnes neobejde! Kvalita je u těchto strojů na prvním místě. Jejich předností je robustně dimenzovaná konstrukce, výběr kvalitních materiálů a komponentů, vysoká kvalita zpracování a vlastní produkce v moderním závodě v Mayville ve státě Wisconsin (USA), kde se také vyrábějí komponenty pro CAT a NASA. Závod opouští ročně přes 20 000 profesionálních strojů SCAG s „0“ poloměrem otáčení, což v praxi znamená nejlepší zkušenosti.

Koncepce stroje


Sekačky SCAG se vyznačují dvojitým čtyřhranným rámem s velkou tuhostí, již řadu let osvědčenou výkonnou dvojitou hydraulikou, moderními motory a snadným přístupem k jednotlivým komponentům.

Pojezdové hnací kolo na každé straně využívá samostatně axiální čerpadlo a hydromotor, které jsou odděleně řízeny pákami z místa obsluhy. Stroj se otočí okolo vlastní osy - dojde tak k nulovému poloměru otáčení. Díky této koncepci jsou stroje SCAG extrémně obratné, rychlé a přesné, což představuje vysokou efektivitu a nejen to, rovněž zábavu při práci, při které docílíte ještě lepší výsledky. Proti klasickým travním traktorům je SCAG s „0“ poloměrem otáčení až třikrát rychlejší při stejném záběru žacího ústrojí.
SCAG - Garance 100% zábavy při práci
Sekačka SCAG Z-Cat se záběrem 91 cm při práci ve velmi členitém a těžce dostupném místě.

SCAG - Garance 100% zábavy při práci
Díky své koncepci jsou stroje SCAG obratné, rychlé
a přesné. Práce se mění v zábavu, což vede k dosažení
těch nejlepších výsledků.

Motory pro „komunál“


Při výběru motorů spolupracuje SCAG s významnými výrobci: Kawasaki, Kubota a Briggs&Stratton Daihatsu. V komunálním nasazení se neobejdete bez cyklonového HD vzduchového filtru, velkého točivého momentu v nízkých a středních otáčkách, dostatečně velké nádrže a nízké spotřeby paliva. SCAG dává na výběr řadu motorů různých výkonů.

Velmi dobrou volbou je benzínový dvouválec Kawasaki V-Twin DFI o výkonu 29 k s přímým vstřikováním paliva a digitálním zapalováním, ze vznětových pak nový tříválec Kubota Diesel. Tyto motory se vyznačují velmi kultivovaným chodem, vysokým výkonem, nadprůměrným točivým momentem a nízkou spotřebou, a to při nízkých emisích a dlouhé životnosti v náročném provozu.

Žací ústrojí


Všechna robustní třínožová žací ústrojí SCAG Velocity Plus jsou vyrobena ze silnostěnného materiálu, žací nože z marbanové oceli s vyšší životností o 50 % a nožové hřídele v trojitém uložení. Pohon je řešen prostřednictvím samonapínacích bezúdržbových klínových řemenů nebo kardanovým kloubovým hřídelem. Při správné volbě žacího ústrojí dosáhnete maximálního výkonu, který je šitý na míru každého profesionála.

SCAG nabízí několik žacích koncepcí: stranový výhoz, zadní výhoz, mulčování „Hurricane“, sběr a extenzivní mulčování neudržovaných ploch.


Bezpečnost a volba stroje


Při vývoji byl kladen velký důraz na bezpečnost. Proto jsou stroje SCAG opatřeny jednoduchým a chytře promyšleným bezpečnostním systémem. Nízké těžiště stroje, pohodlné komfortní a odpružené sedadlo a velmi příjemný systém nastavitelného řízení zajišťují těmto sekačkám velkou svahovou dostupnost s maximální bezpečností.

SCAG - Garance 100% zábavy při práci
Technické poradenství a předvedení strojů je nezbytnou součástí výběru tohosprávného pomocníka.


SCAG se stal průkopníkem strojů s nulovým poloměrem zatáčení ve spojení s intenzivní i extenzivní údržbou. Ať zvolíte záběr sečení 81 nebo 183 cm, intenzivní žací ústrojí nebo extenzivní s bezpečnostní patentovanou technologií mulčování humus Safety a ESM Verti-2-Flail, ať si vyberete motor o výkonu 16 nebo 35 koní, ručně vedený model SWZ nebo Sabre Tooth Tiger, SCAG vám vždy poskytne ideální řešení.


Home | Produkty | Kontakt INFOLINKA SCAG Fotogalerie SCAG Flickr Stroje a technika pro profesionální nasazení (c) 2007-2019 AGROCAR s.r.o. a ESC.CZ